Δελτίο Τύπου – Η ελληνική συμμετοχή στην φετινή 15η Μπιενάλε Αρχιτεκτονικής της Βενετίας La Biennale di Venezia “ThisIsACo-op” – Εγκαίνια 27.5.2016
Την Παρασκευή 27.05.2016 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του Ελληνικού Περιπτέρου στην 15η Μπιενάλε Αρχιτεκτονικής της Βενετίας – La Biennale di Venezia.
![Ελληνικό περίπτερο 15η Biennale Αρχιτεκτονικής 2016](https://www.sadas-pea.gr/wp-content/uploads/2016/06/03_thisisaco_op_c_anna_ghiraldini_ellinikoperiptero_biennale2016-280x148.jpg)
Η φετινή ελληνική συμμετοχή με τον τίτλο #ThisIsACo-op (this is a co-operative) απάντησε στην πρόκληση της θεματικής της Μπιενάλε αναδεικνύοντας την σημασία της συνεργατικότητας, την σύμπραξη ως ουσιαστική πολιτική πρόταση αντιμετώπισης της τρέχουσας πολυδιάστατης κρίσης.
Επισυνάπτεται αναλυτικό Δελτίο Τύπου.